Дистанційне навчання з 16.03-27.03.2020 р.

Дистанційне навчання листопад 2019, лютий 2020

06.04

Російська мова

Виконати тести ( для перевірки засвоєного матеріалу ) ВИКОНАТИ

(зайти,написати своє прізвище, виконати ) Звіт про виконання надішлють на мою сторінку.

Інформатика

Інструктаж з БЖД. Інтерфейс користувача на мові Phyton. Створення вікон та налаштування їх властивостей.

Фізична культура.

wym-1586162055957 переглянути відео.

Англійська мова

Виконати завдання ТУТ (зайти за посиланням, написати своє прізвище, виконати тест.) Звіт про виконання надійде мені на сторінку.

Українська мова

Виконайте завдання на повторення матеріалу wym-1586277456624 Опрацюйте матеріал про відокремлені члени речення (пар.32) Виконайте вправу 320

Українська література

Н.Бічуя. "Шпага Славка Беркути". Складіть характеристику образу улюбленого героя. Виконайте тест. ТУТ.

Трудове навчання

Проектування моделі виробу. Розробка ескізу виробу. Намалювати ескіз свого виробу, сфотографувати та відправити на вайбер 0954170412

Фізика

Розв'язування задач. Самостійна робота з теми "Робота і потужність електричного струму. Закон Джоуля-Ленца", виконати вправи 33(8),34,35. Переглянути попередні відеоуроки.

07.04

Хімія.

Опрацювати параграф 40.№12 сторінка 140(ПИСЬМОВО)

Біологія.

Опрацювати п.50.wym-1586266053276

Алгебра.

Розв'язання задач,які передбачають розкладання квадратного тричлена на множники. №897(1,2,3.) №899.wym-1586341573606

Зарубіжна література

Засоби комічного в творах Мольєра wym-1586179466682, виконати завдання wym-1586524698997

Фізична культура.

wym-1586254609873 переглянути відео.

Українська мова

Відокремлені прикладки. Виконати завдання wym-1586272089529 (зайти за посиланням, написати своє прізвище, виконати завдання).

08.04

Географія

Виконати тестові завдання ТУТ для перевірки засвоєного матеріалу.

Історія України

Контрольна робота "Козацька Україна наприкінці 50 - х років XVII - початку XVІІІ ст." Код доступу 999922

Перейдіть за посиланням, напишіть своє прізвище та ім`я, виконайте контрольну роботу.

Інформатика

Інструктаж з БЖД. Події та обробники подій. Вікно повідомлення.

Геометрія.

Сума кутів опуклого многокутника. Вписані і описані многокутники. №654,№678.wym-1586341300407

Фізика

Тема: Природа електричного струму в розчинах та розплавах електролітів. Переглянути відеоурок., ознайомитися з теоретичним матеріалом параграф. 36.36, виконати вправу 4(парагр.37)

09.04

Російська мова

Виконати тести ТУТ ( звіт про виконання надішлють мені на сторінку )

О.З.

Виконати тестові завдання ТУТ

Мистецтво

Портрети романтиків. wym-1587547474919

Англійська мова

Спочатку повторимо вивчені раніше слова по темі "Погода". wym-1586409901257 Потім у підручнику на стор.123-125 виписати слова (синього кольору) у словник та вивчити.

Всесвітня історія

Економічний занепад та політична криза в Речі Посполитій

Зовнішня політика Речі Посполитої

Релігійне життя. Культура

Домашнє завдання. Опрацювати параграф 19. Пройти тестування

10.04

Основні заходи щодо раціонального використання природних ресурсів та охорони довкілля

  • У довідниках та словниках знайдіть визначення поняття «сталий розвиток».

Раціональне використання природних ресурсів та охорона довкілля.Екологічна ситуація в різних місцевостях держави не є однаковою. У наш час близько 15 % території України — це зони екологічного лиха, де рівень забруднення природного довкілля становить реальну небезпеку для життя людей. Є умовно чисті ділянки та місцевості, де рівень забруднення досить помірний. Це більші частини Харківської, Полтавської, Сумської, Хмельницької, Тернопільської, Львівської та Івано-Франківської областей. Не забруднені райони є і в інших областях: Закарпатській, Волинській, Рівненській, Одеській, Черкаській, Чернігівській. Чистим з погляду екології є Південний берег Криму. Водночас в Україні багато надзвичайно забруднених міст: Кривий Ріг і Запоріжжя, Маріуполь, Красний Луч, Алчевськ, Горлівка та Стаханов, Бурштин, де діє потужна електростанція, яка за добу спалює 20 тис. т вугілля.

За картою «Загальне забруднення навколишнього середовища» у шкільному атласі визначте, наскільки забрудненою є територія, на якій Ви мешкаєте.

Щороку 80 тис. га землі поглинається ярами, пиловими бурями, зсувами. Близько 12 тис. га вилучається із сільськогосподарського обігу. Цю територію займають промислові об'єкти, споруди, шляхи тощо. Швидкими темпами деградують унікальні за своєю родючістю ґрунти України.

З невпинним погіршенням екологічної ситуації, забрудненням радіонуклідами довкілля зменшується кількість багатьох видів рослин і тварин. Особливо небезпечною є екологічна ситуація для існування самої людини. Погіршується здоров'я населення, збільшується кількість захворювань, зростає кількість онкологічних захворювань. Чітко простежується залежність між рівнем забруднення довкілля і рівнем захворюваності. У найзабрудненіших містах багато жінок уже не можуть без втручання медицини виношувати і народжувати дітей.

Отже, екологічна ситуація в Україні є кризовою, такою, що стала небезпечною для самого існування нації і держави. Тому потрібно вжити невідкладних заходів, що спрямовані на покращення екологічної ситуації в країні.

Природокористування в умовах сталого розвитку.Зважаючи на кризову екологічну ситуацію, необхідно розробити й реалізувати цілий комплекс конкретних заходів щодо поліпшення природних умов життя людей і ведення господарства. Вони полягають у будівництві очисних споруд, застосуванні нових екологічно безпечних технологій, створенні замкнутих циклів використання води на промислових підприємствах.

Сталий розвиток— це модель економічного зростання, в якій використання ресурсів спрямоване на задоволення потреб людини при збереженні навколишнього середовища так, що ці потреби в розвитку можуть бути задоволені не тільки сучасними, але й майбутніми поколіннями.

Потрібно також мати дуже жорстке екологічне законодавство, яке б дозволяло штрафувати й закривати підприємства, які лише викачують з нашої землі прибутки, а не бережуть її для нащадків.

Ознайомтеся з програмою сталого розвитку України (електронний режим доступу: http://www.esz.org.ua) та обговоріть її в класі.

Велике значення мають розробка і реалізація програм оздоровлення екологічної ситуації в країні. Особливо це стосується Чорнобильської зони та Чорного й Азовського морів.

Одним з напрямків поліпшення екологічної ситуації в Україні є розширення мережі і площ природоохоронних територій: заповідників, природних національних парків, заказників, заповідних урочищ. У цьому наша країна відстає від високорозвинених країн Європи.

Велике значення мають водно-меліоративні заходи щодо боротьби з водною та вітровою ерозією, запобігання пересушуванню та перезволоженню ґрунтів, їх вторинному засоленню.

Необхідно також вдаватися до біологічних заходів боротьби зі шкідниками сільськогосподарських рослин (мал. 142). Зростає значення водо- та лісогосподарських заходів, що спрямовані на захист водойм від забруднення, руйнування берегів, «цвітіння» вод, на регулювання стоку тощо. Слід засаджувати лісами певні території для боротьби з ерозією, селями, пиловими бурями тощо.

Мал. 142. Заходи боротьби зі шкідниками: а) хімічні; б) біологічні

Крім державного, потрібен і громадський контроль екологічної ситуації. В усьому світі він є ефективним і дієвим. Саме громадський контроль при жорсткому екологічному законодавстві став однією з головних складових сталого (стійкого) розвитку людства у ХХІ столітті. Сталий розвиток — це такий напрямок розвитку економіки, яким забезпечується задоволення всебічних потреб теперішнього покоління без завдання шкоди можливостям прийдешніх поколінь забезпечувати свої власні потреби. Високорозвинені країни Заходу вже перейшли до сталого розвитку, всіляко зменшуючи шкідливі викиди у довкілля. Це відбувається передусім шляхом вдосконалення технологічних процесів, використання передових науково-технічних надбань людства для поліпшення екологічного стану довкілля.

Сталим називають розвиток економіки і суспільства, яким забезпечується задоволення всебічних потреб теперішнього покоління без завдання шкоди можливостям прийдешніх поколінь забезпечувати власні потреби.

Кризова екологічна ситуація в Україні є небезпечною для самого існування нації і держави та потребує невідкладних заходів, спрямованих на екологічне оздоровлення в країні.

З метою поліпшення природних умов життя людей і ведення господарства слід будувати очисні споруди, застосовувати нові екологічно безпечні технології, створювати замкнені цикли використання води на промислових підприємствах, запроваджувати жорстке екологічне законодавство.

ЗАПИТАННЯ Й ЗАВДАННЯ

  • 1. Що таке сталий розвиток? За яких умов можлива його реалізація?
  • 2. Назвіть та проаналізуйте основні складові комплексу конкретних заходів щодо поліпшення природних умов життя людей і ведення господарства в Україні.
  • 3. Підготуйте повідомлення про основного забруднювача навколишнього природного середовища та найбільший природоохоронний об'єкт Вашої місцевості. Розкажіть про них учням молодших класів Вашої школи.

ПРИРОДНІ УМОВИ І РЕСУРСИ УКРАЇНИ

  • У третинний період, коли в Криму відбувалися горотворні процеси, у єдиному вапняковому масиві відбувся розлом. Під дією води тріщинувата смуга навколо розлому перетворилася на глибокий каньйон довжиною 3 км та глибиною 350 м. Дном каньйону протікає р. Кокозка з чистою прозорою водою, його схили дуже круті, для виходу з нього на масив Ай-Петрі потрібні альпіністський вишкіл і спорядження. Під час дощу вузький каньйон швидко переповнюється водою, тому перебувати там небезпечно.
  • Знайдіть додаткову інформацію про унікальні природні об'єкти на сайті http://7chudes.in.ua/nomination/7-prypodnykh/ — Сім природних чудес України. Поділіться цією інформацією з однокласниками.

ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ БЕСІДИ

  • 1. Назвіть представників рослинного (тваринного) світу України, які є найбільш поширеними, ендеміками та реліктами.
  • 2. За допомогою карти «Фізико-географічне районування України» в шкільному атласі визначте межі фізико-географічних країн, зон і підзон.
  • 3. Проаналізуйте вплив людини на природу території України за останні 100-200 років. Якими є наслідки цього впливу?
  • 4. Назвіть основні джерела забруднення акваторій Чорного та Азовського морів. Яких заходів необхідно вжити для збереження їх природних багатств?

ПИСЬМОВІ ЗАВДАННЯ

Практична робота 9.

Тема.Складання порівняльної характеристики природних зон України.

Завдання:

  • 1. За допомогою тексту підручника та географічних карт шкільного атласу складіть порівняльну характеристику двох природних зон України (за вибором) і заповніть коротко відповідну таблицю в робочому зошиті:
План характеристикиПриродні зони (наприклад)
Зона степівЗона лісостепів
Географічне положення
Основні форми рельєфу
КліматСередня t °С липня
Середня t °С січня
Річна кількість опадів (мм)
Режим випадання опадів
Внутрішні води
Рослинність
Тваринний світ
Діяльність людини
Назвіть 2-3 риси подібності
Назвіть 2-3 риси відмінності
Зона степівЗона лісостепів
Загальні висновки

Практична робота 10.

Тема.Позначення на контурній карті об'єктів природно-заповідного фонду України.

Завдання:

  • 1. Знайдіть на карті та запишіть у відповідну таблицю в зошиті по 5 об'єктів природно-заповідного фонду України:
Національні природні паркиБіосферні заповідники та їх філіїПриродні заповідники та їх філії
1.
  • 2. Позначте та підпишіть їх на контурній карті.

ВИКОРИСТОВУЄМО ДОДАТКОВІ ДЖЕРЕЛА ГЕОГРАФІЧНИХ ЗНАНЬ

  • 1. За даними сайту http://redbook-ua.org/ — Червона книга України підготуйте повідомлення про одну з тварин чи рослин Червоної книги України. Поділіться знайденою інформацією з учнями і ученицями молодших класів школи.
  • 2. За допомогою карт шкільного географічного атласу з'ясуйте основні райони поширення різних типів ґрунтів у межах України. Зробіть висновок про їх географічне розташування та рівень господарського використання. Заповніть відповідну таблицю в зошиті:
Тип ґрунтівРайони поширенняТип ґрунтівРайони поширення
Дерново-підзолистіЧорноземи звичайні
Сірі лісовіЧорноземи південні
Чорноземи опідзолені та типовіЛучні

Зарубіжна література

Написати твір за комедією Мольєра " Міщанин-шляхтич". Вибрати одну із запропонованих тем: " Над чим і над ким сміється Мольєр в комедії " Міщанин-шляхтич"?"; "Чи легко стати шляхетною людиною?", " Мій улюблений герой комедії Мольєра " Міщанин-шляхтич", " Мої роздуми над сторінками комедії Мольєра" Міщанин-шляхтич".

Фізична культура.

wym-1586271726046 переглянути відео.

Історія України

Наступ на автономію Гетьманщини

Повторити параграф 33

Українська література

Н. Бічуя. "Шпага Славка Беркути". Повість про школу й проблеми дорослішання. Виконайте завдання wym-1586545303323 Обов'язково пишіть прізвище та ім'я!

13.04.

Російська мова

Порівняльний зворот ( сравнительный оборот ) wym-1586701916432

Упражнение .Расставьте недостающие знаки препинания.

1. Её глаза то широко раскрытые и светлые и радостные как день то полузастланные ресницами и глубокие и тёмные как ночь так и стояли перед его глазами (Тургенев). 2. Тургеневу как, может быть, никому другому из русских писателей подходит звание мастера (Рыленков). 3. Купфер как один из распорядителей с белым бантом на обшлаге фрака суетился и хлопотал изо всех сил (Тургенев). 4. Хваченная инеем густая листва была живописна: жёлтая, фиолетовая, рдяная как кровь она радовала глаз (Шишков). 5. Она и держится и движется как намагнитизированная как сомнамбула (Тургенев). 6. Он как человек «фатальный» должен был выкинуть какую-нибудь необыкновенную штуку (Тургенев). 7. Ни у одного из писателей не шумят и не переливаются на страницах такие праздничные моря как у Грина (Паустовский). 8. Бунина большинство знает главным образом как прозаика (Паустовский). 9. Она вся словно окаменела (Л. Толстой). 10. Его подвижное как у актёра лицо вновь стало весёлым (Шишков). 11. Мне навстречу чистые и ясные словно тоже обмытые утренней прохладой принеслись звуки колокола (Тургенев). 12. Иногда казалось, что вот-вот пойдёт дождь; но протянутая рука ничего не ощущала но глядя на рукав платья можно было заметить следы крохотных как мельчайший бисер капель (Тургенев). 13. Пульс как молоток, и руки холодные (Куприн). 14. Шёл мелкий жёсткий снег коловший лицо как иголками (Чехов). 15. Просто она ещё как ребёнок (Герасимов). 16. Если бы не смерть, то, может быть, А. Грин вошёл бы в ряды нашей литературы как один из наиболее своеобразных писателей органически сливших реализм со свободным и смелым воображением (Паустовский). 17. Луна взошла багровая и хмурая точно больная (Чехов). 18. Иной раз подстрелишь зайца ранишь его а он кричит словно ребёнок (Чехов). 19. Пантелеймон сидит на козлах протянув вперёд прямые словно деревянные руки (Чехов). 20. Но именно потому, что Александра Гавриловна горячится, она проигрывает чаще нежели муж (Салтыков-Щедрин). 21. Города как магниты (Солоухин). 22. Изменники точно в воду канули (Никитин). 23. Как вспоминаю я старые-то понятия, меня словно варом обдаёт (Островский). 24. И падшими вся степь покрылась как роем чёрной саранчи (Пушкин). 25. Как женщину ты родину любил (Некрасов). 26. Валю вызвали по его делу как свидетеля (Н. Островский). 27. Ей это надо так же как и нам (Евтушенко). 28. Полил дождь как из ведра (Пришвин). 29. Ещё с довоенных времён я слежу за вами как рядовой кинозритель и ценю ваш талант (Крутиков). 30. Я говорю как литератор. Я привык смотреть на литературу как на дело революционное (Федин). 31. И эта маленькая повесть есть не что иное как отрывочные воспоминания о тех днях счастливой близости к ним (С. Никитин). 32. Видно было, что стремился он как можно скорее уйти от этого большого серого здания (Полевой). 33. Но перед ним был не кто иной как путешествующий пешком Эгль известный собиратель песен легенд преданий и сказок (Грин). 34. Дни как ручьи бегут в туманную реку (Есенин). 35. Господа, я думаю, что вы как все порядочные люди были влюблены хоть раз в течение своей жизни (Тургенев). 36. Маслом пахнет так же крепко как в церкви (М. Горький). 37. К Москве как и ко всей стране я чувствую свою сыновность как к старой няньке (Паустовский). 38. Вижу как теперь самого хозяина (Пушкин). 39. Она теперь стала снова стройной и тонкой как прежде (М. Горький). 40. Я посмотрел на неё как дурак (Тургенев). 41. Мы относились к Ване как к своему человеку (Пришвин). 42. Разбойник мужика как липку ободрал (Крылов). 43. Ведь она жила с фельдшером как кошка с собакой (Чехов). 44. Я отвечал ему как мог (Тургенев). 45. Как телеграмма летит земля, ровным звоном звенят поля (Тихонов). 46. Вера Павловна постоянно была в мастерской, и уже они успели узнать её близко как женщину расчётливую осмотрительную рассудительную (Чернышевский). 47. Урбенин и поляк как люди тяжёлые предпочли подождать нас внизу на дороге (Чехов). 48. Он как огня боялся фамильярности и держал себя очень сухо (Чернышевский). 49. От крови погибших как рана запёкся закат (Луговской). 50. Как снегурочка ночь за окном хороша (Луговской). 51. Чичиков как приобретатель не меньше, если не больше, Печорина – герой нашего времени (Белинский). 52. Она была как меньшая любимица отца (Л. Толстой). 53. Васенда как человек положительный и практический нашёл невыгодным закреплённое место (Помяловский).

Фізична культура.

wym-1586755660603 переглянути відео.

Англійська мова

Тема уроку: "Погода". Переглянути відео wym-1586767124708 . У підручнику стор.126 впр.1 (подивіться на малюнки, та опишіть їх згідно до плану)

Українська мова

Ознайомтеся з умовами відокремлення прикладок, опрацювавши параграф 33 (с.152). Усно проаналізуйте вправу 332. Виконайте вправу 336. Спишіть речення, розставляючи пропущені розділові знаки та розкриваючи дужки. Вправа 334. Прочитайте текст "Море, яке зникає", визначте тему, основну думку.

Інформатика

Інструктаж з БЖД. Практична робота 13. Створення об'єктно - орієнтовної програми , що відображає вікно повідомлення.

Українська література

В. Дрозд "Білий кінь Шептало". Прочитайте твір. Перегляньте буктрейлери до твору. wym-1586883688126 та wym-1586883926958 Який із них, на ваш погляд, ближчий до змісту твору?

Проблеми, які порушено у творі: проблема свободи й несвободи, проблема особистості й натовпу... Продовжіть самостійно після перегляду буктрейлерів.

У чому алегоричність образу коня Шептала? wym-1586801087732

Фізика 13.04.2020

Тема уроку: Закон Фарадея для електролізу. Опрацювати параграф 38, виконати письмово вправу 38 (1)

14.04.2020

Хімія

Поширення у природі оксидів, кислот, основ і середніх солей.

1. Поширеність оксидів у природі (розповідь вчителя).

Оксиди є досить поширеними у природі сполуками. В природі існує близько трьохсот оксидів. Вони зустрічаються у всіх трьох оболонках на­шої планети: атмосфері, літосфері та гідросфері.

У повітрі поряд з киснем та азотом містяться суттєві кількості ок­сидів. Гідроген оксид — вода — завжди присутня у повітрі в газуватому стані, з’являється завдяки випаровуванню води з різноманітних водоймищ та після дощів. Вода в повітрі обумовлює вологість повітря, і коли її кіль­кість велика для даної температури, газувата вода перетворюється на рід­ку і випадає у вигляді роси або дощу. Карбон диоксид — вуглекислий газ — виділяється в атмосферу в результаті дихання тварин і рослин, вулканічної діяльності та діяльності людини, зокрема при згорянні різних видів палива. Його частка в повітрі приблизно становить 0,04%. Карбон диоксид рослини використовують для фотосинтезу. Вода та вуглекислий газ — основні парникові гази, що обумовлюють парниковий ефект, завдя­ки якому наша Земля не охолоджується до критично низьких температур. Ще в меншій кількості в повітрі містяться нітроген диоксид і сульфур ди­оксид. Вони виділяються завдяки виверженням вулканів і технологічній діяльності людини.

Нітроген диоксид NO2 — газ бурого кольору, отруй­ний. Його ще називать «лисячий хвіст» завдяки забарвленню. Часто він додає кольору диму, що виділяється з труб на металургійному виробниц­тві. Ці оксиди обумовлюють кислотні дощі.

Переважна частка нашої гідросфери —це рідка вода, тобто також ок­сид. З інших оксидів в ній містяться невеликі кількості розчинених ок­сидів, що є в повітрі.

Найбільше число оксидів перебуває в літосфері — верхньому твердому шарі Землі. Різні типи землі, порід та мінералів складаються з різних ок­сидів. Найбільш поширеними є алюміній оксид АІ203 , силіцій оксид SiO2, ферум (Ш) оксид Fе203.

Силіцій диоксид Sі02 — безбарвні нерозчинні у воді кристали. Його ще називають кремнеземом завдяки тому, що він є основною складовою піску і багатьох різновидів ґрунтів. Пісок разом з багатьма іншими оксида­ми є цінним будівельним матеріалом. Силіцій диоксид є основою багатьох мінералів, зокрема, кварцу, гірського кришталю, хризоліту, аметисту, сердоліку тощо. Кварц і кварцовий пісок є сировиною для виробництва скла.

Алюміній оксид А1203 — безбарвні нерозчинні у воді кристали. Алю­міній оксид складає основу багатьох мінералів, зокрема сапфіру, рубіну, хризоберилу. Колір цих мінералів обумовлюють невеликі домішки інших речовин. Алюміній оксид утворює дуже твердий мінерал корунд, що вико­ристовується як абразивний матеріал для обробки металевих, керамічних та інших поверхонь. Крім того, алюміній оксид разом із силіцій оксидом є складовою багатьох ґрунтів і порід, зокрема бокситу, з якого добувають алюміній.

Ферум (III) оксид Fе203 —нерозчинна у воді речовина рудого ко­льору. Він надає характерний колір іржі, піску і деяким ґрунтам. На його основі виготовляють фарби: натуральну охру (жовтого кольору) червону охру та сиєну.

2. Поширеність кислот у природі (розповідь вчителя).

Мабуть, ви знаєте, що багато харчових продукт кислі на смак. Такого смаку їм надають органічні кислоти. Кислий смак лимона зумовлений наявністю лимонної кислоти, яблука - яблучної кислоти, кислого молока — молочної кислоти. Щавель має кислий смак, бо в його листі міститься щавлева кислота. Оцет є розчином оцтової кислоти.

Неорганічні кислоти, які ми вивчили, також трапляються у природі у вільному стані. Наприклад, сульфіді (сірководнева) кислота Н2S є у вулканічних газах і у водах мінеральних джерел (Мацеста — Сочі на Чорноморському узбережжі Кавказу, в Україні — Немирів). Хлоридна кислота НС1 входить до складу шлункового соку. Карбонатна кислота Н2С03 — до складу природних мінеральних вод (Боржомі, Єсентуки, Нарзан на Кавказі, в Україні — Миргородська, Лужанська, Свалява, Трускавецька). Нітратна НNОз і сульфітна Н2S03 кислоти трапляються в дощовій воді («кислоті дощі»).

3. Поширеність солей у природі (розповідь вчителя).

У природі міститься чимало різних солей. Вони складають різні ґрунти і породи, мінерали. Більшість солей — це силікати. Численні солі утво­рюють цінні руди, з яких добувають чисті метали — цинк сульфід ZnS, плюмбум сульфід РЬS, арсен (III) сульфід. Багато різних солей розчинено в морській воді.

Натрій хлорид незамінний у приготуванні їжі. Крім того він є важливою сировиною в хімічній промисловості для добування хлору, хлоридної і кислоти, натрій гідроксиду та соди. В природі він перебуває у вигляді мінералу галіту, а також у великій кількості міститься у воді морів, океанів та солених озер.

Натрій карбонат (Nа2С03) більше відомий як сода, у природі зустрі­чається у вигляді кристалогідрату Nа2С03 *10Н2О (кристалічної соди), з неї добувають безводну сіль — кальциновану соду. Сода є ефективним засобом для миття і чищення посуду, прання білизни.

Калій карбонат (К2С03, поташ) також використовується для прання завдяки тому, що наявність його у розчині створює лужне середовище, в якому полегшується прання.

До революції поташ добували із золи рослин (зола стебел соняшника містить до ЗО % поташу).

Натрій сульфат (Na2SO4*10Н20 , глауберова сіль або мірабіліт) — цінний реактив для лабораторної практики, використовується для виготовлення скла.

Калій перманганат. (КМп04 ), у побуті відомий як марганцівка, є цінною речовиною, що використовується як дезінфекційний засіб та для про­мивання шлунка при отруєннях. Калій перманганат є також цінним реак­тивом в лабораторній практиці.

Широке застосування мають солі нітратної кислоти —нітрати (в промисловості їх також називають селітрами). Нітрати Калію, Натрію та Кальцію входять до складу пороху та інших піротехнічних сумішей, викорис­товується для добування кисню в лабораторії. В сільському господарстві широко використовуються нітратні добрива. Аргентум нітрат (AgN03 , ляпіс) здавна використовують для виготовлення дзеркал.

4. Поширеність основ у природі (розповідь вчителя).

На відміну від оксидов,кислот, солей основ у природі немає.

5. Використання оксидів, основ, кислот, солей (повідомлення учнів)

Виконати завдання на картках «Де більше Оксигену?»(визначити, в якій з наведених сполук масова частка Оксисену більша)

Na2O, NaOH, Na2CO3

CaO, Ca(OH)2, CaSO4

MgO, Mg(OH)2, MgCO3

SO2, H2SO4, K2SO4

Домашнє завдання.

Прочитати відповідний параграф підручника. Виконати завдання.

Підготувати повідомлення «Вплив основ та солей на довкілля»

Опрацювати параграф 31

Фізична культура.

wym-1586755762659 переглянути відео.

Зарубіжна література

Контрольна робота за темою " Бароко і класицизм"-wym-1586790115543

Українська мова

Відокремлені додатки. Опрацюйте параграф 34, ознайомтесь з умовами відокремлення додатків. Вправу 347 усно проаналізуйте. Вправу 349 виконайте письмово. Розставте пропущені знаки, підкресліть відокремлені додатки.

Алгебра.

Розв'язування дробовихраціональних рівнянь. Опрацювати параграф 25. №937(1;4) 939(3;4) 943. wym-1586862069968

Трудове навчання 14.04.2020

Тема уроку: Елементи в'язання спицями. Добір схеми в'язання.

Домашнє завдання: дібрати схему в'язання спицями власного виробу, описати схему в'язання, сфотографувати і відправити на вайбер 0954170412

15.04

Географія

Контрольна робота з теми " Ландшафти України. Природокористування. "

Інформатика

Інструктаж з БЖД. Створення кнопок та налаштування їх властивостей.

Історія України

Україна за часів гетьмана К.Розумовського

Ліквідація автономії Гетьманщини

Переглянути презентацію про К. Розумовського

Опрацювати параграф 34, скласти хронологічну таблицю ( відправити на пошту natalija2016.d@gmail.com)

Геометрія.

Площа многокутника. Площа паралелограма і прямокутника. Опрацювати параграф 4, пункт 20,21. №667,681,689.wym-1586862513778 wym-1586862783416

Фізика

Тема уроку: Розв'язування задач. Опрацювати параграф 38 на стр. 220-221, письмово виконати задачі 2-6 (вправа 38)

16.04

Російська мова

Розділові знаки в реченнях з порівняльним зворотом wym-1586702674731

( виконати домашню вправу підручника )

Мистецтво

Пейзажна лірика в музиці. Фото - проект "Романтичні образи сучасності"

О.З.

Забруднення навколишнього середовища і Здоров,я. wym-1586703079548

Біологія

Умовні рефлекси, гальмування умовних рефлексів

Гальмування умовних рефлексів та його значення

Формування умовних рефлексів, їх об'єднання в динамічні стереотипи можливе завдяки взаємодії двох типів нервових процесів: збудження і гальмування. Збудження та гальмування – основні процеси діяльності ЦНС.

У процесі еволюції ВНД вирішальне значення має не швидкість умовнорефлекторних реакцій, яка мало змінювалась, а досконалість процесів гальмування.

Гальмування–сукупність нервових процесів, які зумовлюють припинення або послаблення певних реакцій організму.

Порівняльна характеристика зовнішнього та внутрішнього гальмування

Зовнішнє (безумовне)Внутрішнє (умовне)
Це гальмування будь-якої рефлекторної діяльності орієнтувальним рефлексом на сторонній подразникЦе гальмування, яке виникає при непідкріпленні умовного подразника
Особливості:■ виникає одразу;■ не потребує спеціального вироблення; ■ є природженим;■ при повторній дії подразників послаб люєтьсяОсобливості.■ для формування потрібен час;■ потребує тренування та певних умов;■ є набутим;■ є специфічним для кори головного мозку
Функції:■ сприяє збереженню життя організмів, починаючи з ранніх стадій;■ здійснює координацію рефлекторної діяльностіФункції.■ організм звільняється від непотрібних умовних рефлексів;■ забезпечується точна спеціалізація умовних рефлексів;
■ лежить в основі виховання в людини витримки і дисципліни

Отже, зовнішнє і внутрішнє гальмування відіграють координуючу роль, тобто за їх допомогою безперервно уточнюється і коригується характер умовнорефлекторних реакцій.

Вища нервова діяльність як основа поведінки людиниСукупність безумовних рефлексів, які є природженими реакціями на дію подразника, забезпечують безумовнорефлекторну діяльність. Набуті реакції організму є основою його умовнорефлекторної діяльності. Безумовно- та умовнорефлекторна діяльність людини взаємопов'язані й беруть участь у вищій нервовій діяльності.Вища нервова діяльність – сукупність нервових процесів, які відбуваються в головному мозку і забезпечують перебіг поведінкових реакцій людини.Вчення про ВНД розробив І. П. Павлов – видатний російський фізіолог, лауреат Нобелівської премії (1904).

Порівняльна характеристика безумовно- та умовнорефлекторної діяльності

ОзнакиБезумовна рефлеторна діяльністьУмовнорефлекторна діяльність
СтруктурнаосноваСтовбурова частина головного мозку і спинний мозокКора головного мозку і підпірка
Функціональна основаБезумовні рефлексиУмовні рефлекси на базі безумовних і умовних
ПроявиОднакові у представників видуРізні у представників виду
Виникненняфункций
Запрограмовані генетично і передаються з покоління в покоління
Є наслідком індивідуального навчання
ЗначенняРегуляція життєдіяльності організму й об'єднання органів та систем у єдиний організмФормування індивідуальних реакцій до змінних умов навколишнього середовища

У природних умовах жива істота кожну мить стикається з новими обставинами і перед нею постійно постають нові завдання, які на основі безумовнорефлекторної та умовнорефлекторної діяльності вирішити не можна. Вирішення завдань, що виникають за нових обставин у малознайомій ситуації,шляхом доцільноїповедінки здійснюється без попередньої підготовки. Тому слід вважати, що крім безумовнорефлекторних та умовнорефлекторних механізмів ВНД, існує ще третій пристосувальний механізм –розумова діяльність.Розумова діяльність– це здатність до знаходження закономірностей, які пов'язують предмети і явища навколишнього за допомогою мислення, а також використання знань цих закономірностей в нових умовах.Це – найвища форма пристосування до умов середовища. Найбільш характерною ознакою розумової діяльності є здатність уловлювати найпростіші закони природи і оперувати ними під час побудови поведінки в нових ситуаціях. У тварин ступінь розвитку розумової діяльності оцінюють за їх поведінкою в нових ситуаціях (без спеціального навчання). Проявами розумової діяльності у людини єнавчанняісвідомість.Головною відмінністю розумової діяльності людини є те, що її пристосувальніреакціїпроявляються через свідомість. Біологічним значенням розумової діяльності є те, що вона забезпечує швидке пристосування організму до мінливих умов середовища, дозволяє передбачати зміни умов середовища і враховувати їх у поведінці.

Отже, біологічно доцільні реакції організму людини забезпечують три пристосувальні механізми: безумовнорефлекторна, умовнорефлекторна та розумова діяльність.

Опрацювати параграф 50

Англійська мова

Повторити вивчені раніше слова по темі "Погода" wym-1586793618982 . Виконати впр.2 стор.126 (записати подані слова у два стовпчика: fine weather та nasty weather).

Всесвітня історія

Контрольна робота "Османська імперія. Країни Східної Європи в ХVІ - першій половині ХVІІІ ст."

17.04

Географія

Кількість населення в світі та Україні wym-1586703310027 wym-1586703342474

Хімія

Генетичні зв`язки між основними класами неорганічних сполук.

Опрацювати с . 237-238

Фізична культура.

wym-1586755869740 переглянути відео.

Зарубіжна література

Антуан де Сент-Екзюпері-wym-1586790692923, " Маленький принц"wym-1586790814351. Скласти таблицю" Дорослі-діти"( цінності, відчуття,бажання......)

Історія України

Ліквідація Запорозької Січі

Опрацювати параграф 35, пройти тестування

Українська література

В. Дрозд "Білий кінь Шептало". Алегоричність образу коня Шептала.

В короткому оповіданні "Білий кінь Шептало" Володимир Дрозд зумів порушити глибокі соціальні проблеми, які хвилюють кожну особистість, схильну до самоусвідомлення і самовираження.

Алегоричний образ білого коня стає символом індивідуума, що відрізняється від оточення, виділяється з натовпу. І читач розуміє, що насправді думки, що спадають на думку Шепталові, то роздуми людини — неординарної, особливої... Таку людину часто називають "білою вороною". Білий колір коня є своєрідним натяком на цей вислів.

Шептало знає про свою неординарність, він пам'ятає матір, яка працювала в цирку, він пригадує розповіді про своїх предків — норовистих білих коней. Але незважаючи на це знання, білий кінь часом хоче злитися з табуном, аби уникнути гострого Степанового погляду, не впасти в око, уникнути вибору. Одначе це прагнення викликане не бажанням стати частиною колективного цілого. Зовсім навпаки. Шептала гнітить принизлива робота колгоспних коней, йому огидне відчуття пітних тіл табуна, який женуть на водопій навіть не до річки, а до колодязного корита (і цим автор теж підкреслює обмеженість світу, що визначає Шепталове життя). Володимир Дрозд ніби запитує свого персонажа, чи зможе він усе життя отак ходити позаду конюха, щоб не бігти серед спітнілих кінських тіл, останнім пити з корита скаламучену воду, щоб уникнути штовханини натовпу. І читач незабаром отримує відповідь: білий кінь показує свій норов і втікає в луки. Тут він відчуває себе вільним, як давні його предки — дикі коні. Шептало пасеться, лежить на траві, купається в річці. Змивши з себе сірий бруд, він стає білосніжним і, вражений, стоїть над водою. Власне відображення у воді стає ніби поясненням того, чому конюх дозволив собі ударити білого коня: забруднившись, Шептало став сірим (тобто пересічним, таким, як усі). Усвідомлення своєї неповторності дозволяє Шепталові пробачити Степана і навіть сумувати за ним. Повертаючись до колгоспної конюшні, білий кінь викачується в багні, щоб на ранок знову стати сірим, але глибоко в свідомості Шептала пульсує думка, що він особливий, і нікому його не зломити, доки в ньому живе таке самовизначення, але серед натовпу краще все ж таки залишати сірим, щоб не мозолити зайвий раз око.

Спробуйте з’ясувати, опираючись на текст.

1. Чому автор дає коню кличку Шептало?

2. Чому Шептало почуває себе самотньо у табуні?

3. Чому Шептало після втечі повертається назад?

Перевірте себе!

1. Шептало – від слова «шептати», притишено говорити, шепотіти.

2. «Справжнє місце йому не тут».

3. 1) вже не білий;

2) вогко;

3) сумує за Степаном.

21.04.

Українська мова

Виконати контрольну роботу "Однорідні члени речення. Звертання. Вставні слова." wym-1586900498743

Фізична культура.

wym-1587452219537 переглянути відео.

Зарубіжна література

Людські взаємини, моральні цінності в казці- притчі" Маленький принц".wym-1587463577280, виконати тутwym-1587463842666

Трудове навчання

Практична робота "Виготовлення в'язаного виробу". Звязати 20 рядків виробу, сфотографувати і відправити на вайбер 0954170412

Хімія

Хімічний склад і використання мінералів

Опрацювати параграф 31

22.04

Географія

Зміна кількості населення в світі та Україні wym-1587398796426

Інформатика

Інструктаж з БЖД. Написи та їх властивості

Кнопкав Python це -

варіанти відповідей

Batton

Button

Bytton

Запитання 2

Метод - це...

варіанти відповідей

(в обєктно-орієнтованому програмуванні) програма , що використовується виключно разом з видами.

(в обєктно-орієнтованому програмуванні) підпрограма (процедура, функція), що використовується виключно разом з об’єктом.

підпрограма (процедура, функція), що змінюється виключно разом з видами.

Запитання 3

Коли кнопка створена її потрібно розмістити на вікні, для цоього використовують метод...

варіанти відповідей

place().

mainloop()

Tk()

Запитання 4

Label –це...

варіанти відповідей

це віджет, призначений для відображення напису без можливості редагування його користувачем.

це віджет, призначений для відображення напису з можливістю редагування його користувачем.

Запитання 5

Чи погоджуєтесь ви з твердженням:ВіджетLabel має ті ж самі властивості, що і кнопка.

варіанти відповідей

так

ні

Запитання 6

Для того щоб перенести текст на наступний рядок в текст вставляють код переносу. Як він виглядає?

варіанти відповідей

bg=

fg=

\n

\\fh

Історія України

Підкорення Кримського ханства. Колонізація Півдня України

Опрацювати параграф 36, підготувати повідомлення "Князь Потьомкін і його роль в історії України" (сфотографувати і надіслати на пошту natalija2016.d@gmail.com)

Фізика

Тема уроку: Електричний струм в газах.

Опрацювати параграф 39, письмово виконати гру "Так чи ні"

Алгебра.

Біквадратні рівняння. Параграф 25,пункт 3.Бі(два) Дважди квадратне рівняння.wym-1587540596993.

23.04

Російська мова

Відокремлена обставина, виражена іменником з прийменниками.

wym-1587399420016 ( виконати домашню вправу )

О.З.

Тести тут

Геометрія.

Площа трапеції трикутника. Параграф 4 ,пункт 22,23. № 727,732,773.wym-1587541149327. wym-1587541209001.

Всесвітня історія

Промислова революція.Просвітництво. Енциклопедисти. (переглянути урок № 20)

Додатковий матеріал

Як промислова революція вплинула на життя людей

Опрацювати параграф 22, виписати поняття у зошит просвітництво, аграрна революція та скласти таблицю "Технічні винаходи" стор. 187 - 188 ( надіслати на пошту natalija2016.d@gmail.com)

Заголовок
Дата Винахід Прізвище, ім`я винахідника

23.04

Англійська мова

Тема "Погода". Повторити вивчені слова по темі. Написати про свій улюблений сезон. Стор.127 впр.6.

Мистецтво

Правда життя або реалізм у мистецтві

Біологія

Поняття просигнальні системи

Опрацювати параграф 52

24.04

Географія

Механічний рух населення wym-1587399805697 wym-1587399829792

Історія України

Правобережна Україна та західноукраїнські землі. Визвольна боротьба українського народу у другій половині 18 ст.

Опрацювати параграф 37, скласти хронологічну таблицю "Визвольна боротьба українського народу у другій половині 18 століття" (надіслати на пошту natalija2016.d@gmail.com)

Фізична культура

wym-1587452471624 переглянути відео.

Зарубіжна література

Філософський зміст казки " Маленький принц". Художні образи творуwym-1587464387041. Робота в зошиті: " Доведіть,що " Маленький принц"-це філософська казка-притча"

Українська література

Ю. Винничук. "Місце для дракона" - повість-казка про сучасний світ, у якому й досі живуть "драконячі закони". Парадокс: дракон Грицько - поет і християнин. wym-1587465945159

«МІСЦЕ ДЛЯ ДРАКОНА»

Автор –Юрій Винничук

Жанр – повість-казка (у творі багато вигадки, але події відбуваються протягом тривалого часу)

Тема – розповідь про незвичайного дракона Грицька, який мріє не руйнувати та нищити, а творити та милуватися красою світу.

Головна думка – ” Якщо зла не буде, то звідки добро пізнаєш?”

Ідея – звеличення благородства, самопожертви, людяності, які перемагають зраду, жорстокі закони і підступність.

Проблематика:

добро і зло;

вірність і зрада;

доцільність самопожертви;

проблема вибору.

Головні герої “Місце для дракона”:

дракон Грицько (добрий, пише вірші, не хоче робити людям зла);

Пустельник (навчає грамоті, хоч і намагається врятувати Грицька, але з острахом, йому це не вдається);

князь (мріє, щоб Грицька вбив лицар );

лицар Лаврін;

Місце: Галичина

Час: Середньовіччя

Біологія

Мислення та свідоиість

Мислення–психофізіологічний процес, що забезпечує чуттєве відображення в мозку людини предметів і явищ навколишнього світу в їхніх зв'язках і відношеннях.Мислення є процесом опосередкованого, предметного відображення загальних, суттєвих властивостей об'єктів та явищ дійсності, відображення взаємозв'язків, що існують між ними. Мислення базується на чуттєвомусприйняттітауявленняхнавколишнього світу.

Пізнання нового відбувається за допомогою практичних дій і розумових операцій, провідними з яких єаналіз, синтез, порівняння, узагальненняйабстрагування.

  • •Аналіз– поділ об'єктів і явищ на складові, виокремлення в них елементів, ознак і властивостей. Без аналізу неможливе чуттєве пізнання.
  • •Синтез –об'єднання різних властивостей, елементів або частин об'єкта в єдине ціле, яке постійно відбувається в практичній діяльності людини і в процесі пізнання.
  • •Порівняння– зіставлення об'єктів чи явищ для встановлення Їх подібності й відмінності. Пізнання людини базується на методі порівняння, який є основою всякого мислення, усіх методів творчої діяльності.
  • •Узагальнення –об'єднання предметів і явищ за їх спільними, істотними ознаками.
  • •Абстрагування –це виокремлення найголовніших ознак і відокремлення другорядних.

Основними формами мислення єпоняття, міркуваннятаумовивід.

■Поняття– форма мислення, у якій відображаються загальні, істотні й відмінні ознаки предметів і явищ дійсності. За кількістю об'єктів, що входять до поняття, їх поділяють на загальні та одиничні.

■Судження(міркування)–форма мислення, у якій вербально (словами) відображають можливі зв'язки і відношення між предметами і явищами дійсності. Судження є основою для здійснення умовиводів.

■Умовивід– форма мислення, за допомогою якої з двох або кількох відібраних суджень виводиться нове судження. Вихідне судження називають засновком, а нове судження – висновком.

За формою відображення дійсності виділяють конкретне й абстрактне мислення.

  • •Конкретне мислення –це форма мислення, що пов'язана з аналізом і синтезом сигналів навколишнього світу, що надходять від різних рецепторів.
  • •Абстрактне мислення– це форма мислення, що пов'язана з аналізом і синтезом сигналів, які виникають за допомогою слів.

Свідомість– це людська форма відображення навколишнього, що розвинулася в людини як суспільної істоти внаслідок оволодіння мовою і спільною діяльністю з іншими людьми.Суть свідомості полягає в створенні людиною суб'єктивних образів, в отриманні, зберіганні й переробці інформації, у виробленні програм діяльності. Свідомість поєднує прості форми відображення (відчуття, сприйняття, уявлення, мислення) і формується тільки за умов суспільного життя. Свідомість є результатом діяльності цілісного мозку, тісної взаємодії кори і підкіркових центрів. Велике значення у становленні свідомості людини має мова. Провідну роль у формуванні свідомості відіграє ліва півкуля головного мозку. Критеріями визначення свідомості є:

■ сприйняття дійсності у мовній формі, на основі якої формуєтьсяабстрактне мислення,

■ здатність виділяти з навколишнього найважливіше ізосередження на ньому думки,

■ здатність до прогнозування і очікування таоцінка дій;

■усвідомлення себе і оточуючих,

• сприйняття культурних цінностей.

У психологічній структурі свідомості вчені виділяють низку важливих характеристик, основою яких є мова: 1) складовою частиною свідомості є знання; 2) людина здатна чітко розрізняти суб'єкт і об'єкт; 3) для людини характерна здатність формувати цілі діяльності, у процесі чого відбувається оцінювання мотивів діяльності.

Хімія

Використання оксидів, кислот, основ і середніх солей.Домашній експеримент

27.04.2020

Українська література

Ю.Винничук "Місце для дракона". Виконайте тест за твором wym-1587920595854 wym-1587994560411

Українська мова

РМ № 16 Контрольний твір-опис пам'ятки історії й культури на основі особистих спостережень. Тема 10, с.202, вправа 433. Розгляньте ілюстрації на с.202. Чи доводилося вам бувати в місцях, де знаходяться зображені пам'ятки історії та культури України? Перед початком роботи ознайомтеся з памятками (впр. 435).

Додатковий матеріал ! Святогірська Свято-Успенська лавра wym-1587922609917

Святогірська Свято-Успенська лавра - старовинний монастир, розташований на території Донецької області, у місті Святогірськ. Свято-Успенська лавра складається з комплексу печер і наземних будівель XVII-XIX століть. За припущенням істориків Святогірська лавра зводилася за часів Київської Русі.

У 1797 році собор був закритий у зв'язку з тим, що князь Григорій Потьомкін побудував собі у Святогірську маєток - розкішний палац. Лише в 1844 році Святогірський монастир відчинив двері віруючим. Це сталося завдяки активному сприянню з боку спадкоємиці маєтку Тетяни Потьомкіної. Собор зазнав значних змін. За велінням Тетяни були зведені нові храми та корпуси, готель для приїжджих. Побачити унікальний собор на березі Дінця приїжджали Ф. Тютчев, А. Чехов, І. Бунін, М. Цвєтаєва, І. Рєпін. Навіть члени царської сім'ї побували тут. У роки радянської влади Свято-Успенський монастир було закрито. Будівля собору використовувалася як кінотеатр, а в печерах відкрили антирелігійний музей. У 1981 році Свято-Успенська лавра була визнана заповідником. Почалися реставраційні роботи. Вже після прийняття Україною незалежності, в 1992 році в монастирі з'явилися ченці. У 2004 році Свято-Успенський монастир отримав статус лаври.

Святогірська лавра включає комплекс печер. Свято-Успенський собор - головний храм монастиря. Виконаний він у російсько-візантійському стилі, за проектом архітектора Олексія Горностаєва в 1858-1868 роках. Він має п'ять куполів. Над царською брамою розташована ікона Успіння Божої Матері - звідси і назва собору.

Найдавніші печери - Нікольський храм і трапезна. За однією з версій вони були вириті до утворення Святогірського монастиря і використовувалися як житлові приміщення. На цю думку вчених наводить той факт, що спочатку Нікольський храм будувався без вівтаря, який має бути в церкві. Пізніше роль вівтаря виконувала невелика ніша.

Найбільша печера - Олексіївська церква - створена в 1860-1861 роках. Вона займає площу понад 100 квадратних метрів. Усередині вона облаштована як звичайна церква - з вівтарем, ризницею та пономарней. Свою назву цей храм отримав на честь свого першого настоятеля архімандрита Арсенія, мирське ім'я якого було Олексій. Його прах покоїться в печерному склепі неподалік від Олексіївської церкви.

Вхід у печери починається в Нижньому павільйоні паломників, а виходом служить Андріївська каплиця (Верхній павільйон паломників) на вершині скелі.

Одна з найдавніших будівель Святогірської лаври - Миколаївська церква. Її унікальність полягає в тому, що вона вбудована в скелю, навіть вівтар був вирубаний прямо в крейдяній породі. Спочатку Миколаївська церква розташовувалася, як і інші храми, під землею. В кінці XVII століття відбувся обвал. Довелося робити надбудову до уцілілої печерної частини. Основним завданням для будівельників було максимально наблизити її в архітектурному плані до рельєфу скелі, одним словом, вписати її в ландшафт.

На території Святогорського монастиря також збереглася давня підземна церква Антонія і Феодосія, при якій у XIX столітті була влаштована усипальниця князів Голіциних.

Українська мова

Уточнювальні члени речення. Розділові знаки при відокремлених й уточнювальних членах речення. Опрацюйте параграф 36, с.163.

Виконайте синтаксичний розбір речення.

Це сталося торік, восени.

Готуємося до ТО (с.169)

Фізична культура.

wym-1587961441192 переглянути відео.

Англійська мова

Записати у словник слова: the north - північ , the south - південь , the east - схід , the west - захід (вивчити). Прочитати текст впр.2 стор.128. Виконати вправу 3 стор.129 письмово (True, False).

Російська мова

Відокремлений додаток (обособленные дополнения )wym-1587979580496

wym-1587979608025 та виконати домашню вправу.

28.04.2020.

Фізична культура.

wym-1587961584956 переглянути відео.

Зарубіжна література

Річард Бах- wym-1588043185603" Чайка Джонатан Лівінгстон" перегляд-wym-1588043334458 . Скласти есе на тему:" Якою є найвища мета людини на землі?"

Алгебра.

Розв'язання біквадратних рівнянь.Параграф 25.№933(2.4) № 932(4).wym-1588053546481

Хімія

Сполуки основних класів у будівництві і побуті.

Опрацювати праграя 43

29.04.2020.

Історія України

Правобережна Україна та Західна Україна в кінці 18 ст. Поділи Речі Посполитої

Опрацювати параграф 38-39. Скласти таблицю "Основні реформи Марії - Терезії та Йосифа ІІ". Фото виконаного завдання відправити на пошту natalija2016.d@gmail.com

Геометрія.

Параграф 4, пункт 20,21. №668. Фігури які мають однакові площі, називають рівновеликими.

29.04

Географія

Практична робота 11 " Аналіз статево-вікових пірамід України та окремих країн світу "

Статево - віковпа піраміда - це поєднання стовпчикових діаграм, які відображають у від-
сотках співвідношення кількості чоловіків і жінок різного віку. Діаграми розташовуються в порядку збільшення віку, ліворуч від осі графіка — кількість чоловіків, праворуч — жінок. Як правило, зі збільшенням віку діаграми стають коротшими.

У світі спостерігається зміна показників народжуваності, смертності, природного приросту, а також пов’язаного з ними вікового складу населення — тобто відбувається демографічний перехід.

Завдання. Використовуючи статево-вікові піраміди Нігеру та Німеччини і не здійснюючи жодних вимірів та обчислень, дайте відповіді на такі запитання.

У У якій країні (Нігері або Німеччині) вища народжуваність, тривалість життя населення, більша частка людей працездатного віку, більша частка жінок?

V У кожній з країн визначте переважання стать (хлопчиків чи дівчаток) до 5 років. У якій з цих країн середня тривалість життя жінок вища, ніж у чоловіків?

Нігер 2014 р.

вікові групи населення в млн осіб

Німеччина 2014 р.

вікові групи населення в млн осіб

Використовуючи статево-вікові піраміди України за 2014 і 2045 рр. (друга — прогнозна), дайте відповіді на наступні запитання: на скільки відсотків зміниться прогнозована чисельність населення України 2014 р. порівняно з 2014 р.? Порівняйте частку дітей і підлітків до 15 р. в нашій країні 2014 і 2045 рр. На скільки тис. більше жінок, ніж чоловіків, було у віковій групі понад 80 років 2014 р.? Як зміниться зовнішній вигляд статево-вікової піраміди України із одночасним зростанням народжуваності і зменшенням смертності; зі зростанням трудової еміграції з України?

Україна 2014 р.

вікові групи населення в млн осіб

Україна 2015 р.

вікові групи населення в млн осіб

30.04.2020.

Всесвітня історія

Освічений абсолютизм подивитися 1 -4 відео

Опрацювати параграф 23,24

Англійські колонії в Північній Америці. Утворення США

Російська мова

Тести ТУТ

О.З.

Правова відповідальність і Закони України

Додаткові інформаційні матеріали

Юридична відповідальність– це вид соціальної відповідальності, сутність якої полягає у застосуванні до правопорушників (фізичних та юридичних осіб) передбачених законодавством санкцій, що забезпечуються у примусовому порядку державою.

Позитивна відповідальність– це усвідомлене розуміння особою (органом) важливості своїх повноважних дій для держави і суспільства, прагнення та бажання виконати їх якнайкраще. Під позитивною конституційно-правовою відповідальністю здебільшого розуміють відповідальне ставлення особи (органу) до своїх обов’язків, належне виконання своїх обов’язків, підзвітність, юридичну компетентність.

Підставою для законного залучення особи до відповідальності є необхідність вважати її суб’єктом для цього виду правопорушень.Однією з вимог до суб’єкта правопорушення вважається досягнення ним певного віку.

У кримінальному праві неповнолітніми вважаються особи віком до 18 років. За загальними положеннями кримінальна відповідальність настає із 16 років, а за окремі види злочинів – із 14 років.

Із 14 років кримінальна відповідальність настає:

  • за всі види вбивства;
  • умисне заподіяння тілесних ушкоджень що спричинили розлад здоров’я;
  • зґвалтування;
  • крадіжку, грабіж, розбій;
  • злісне й особливо злісне хуліганство;
  • умисне знищення або пошкодження державного майна, що спричинилося до тяжких наслідків;
  • умисне вчинення дій, що можуть призвести до аварії транспортного засобу.

Кримінальна відповідальність для неповнолітніх, що досягли 14 або 16 років, настає з 0 години доби, наступної за днем народження. Якщо на момент учинення злочину особа не досягла встановленого законодавством віку для відповідальності за певний злочин, вона або взагалі не підлягає кримінальній відповідальності, або буде звинувачена у скоєнні іншого злочину.

Для неповнолітніх, що не досягли 18 років, закон передбачає кілька положень, що пом’якшують їх відповідальність порівняно з відповідальністю дорослих злочинців.

Позбавленням волі неповнолітньому може бути призначене на термін не більше 10 років, якщо конкретні статті це передбачають. Особливою частиною Кримінального кодексу України за скоєння злочину передбачено суворіше покарання. Факт неповноліття винного повинен розглядатися судом як обставина, що відтягує (полегшує) вину.

Для неповнолітніх злочинців передбачені м’якші порівняно з дорослими злочинцями умови для умовно-дострокового звільнення від відбування покарання.

У разі здійснення неповнолітнім злочину, що не має великої суспільної небезпеки, а також якщо неповнолітній зробив суспільно небезпечне діяння, але не досяг віку кримінальної відповідальності (14 років), до нього можуть бути застосовані примусові заходи виховного характеру, до яких належать:

  • зобов’язання привселюдно чи в іншій формі вибачитися перед потерпілим;
  • попередження;
  • передання неповнолітнього під нагляд батькам чи особам, що їх замінюють, або під нагляд педагогічного чи трудового колективу з його згоди, а також окремим громадянам на їх особисте прохання;
  • покладання на неповнолітнього, який досяг 15 років і має майно чи заробіток, обов’язку відшкодувати заподіяний збиток;
  • направлення неповнолітнього у спеціальну навчально-виховну установу для дітей і підлітків до його виправлення, але що найбільше на 3 роки.

Останній захід є найбільш суворим. Він здійснюється примусово, незалежно від бажання неповнолітнього. До навчально-виховних установ належать загальноосвітні школи спеціального призначення (для правопорушників віком 11-14 років) і професійні училища соціальної реабілітації (для правопорушників віком від 14 до 18 р.).

Доцільно зауважити, що примусові заходи виховного характеру не є покаранням і не спричинюють характерних для покарання негативних наслідків, насамперед судимості. Але якщо ці заходи не мали на порушника належного впливу, суд може вжити до нього суворіші примусові заходи аж до направлення у спеціальні заклади чи засудити до передбаченого законодавством покарання.

В адміністративному праві юридична відповідальність настає з 16 років. Справи про адміністративні правопорушення неповнолітніх уповноважені розглядати комісії у справах неповнолітніх при виконавчих комітетах місцевих рад.

Справи про адміністративні правопорушення, які розглядаються комісіями, поділяються на три основні групи:

  • справи про суспільно небезпечні дії, вчинені особами до досягнення ними 16 років (за них відповідають батьки);
  • правопорушення, скоєні особами віком 16-18 років;
  • скоєння дрібного розкрадання державного або громадського майна, дрібного порушення правил користування дорожнім рухом. Ця група справ розглядається комісією лише тоді, коли вони передаються їм органами внутрішніх справ або судами. Якщо такі правопорушення вчиняють неповнолітні віком до 16 років, відповідальність за них несуть родичі.

До окремої групи належать справи про інші антигромадські вчинки неповнолітніх, які не вважаються адміністративними правопорушеннями, однак свідчать про певні відхилення від нормального розвитку підлітка, наприклад, неналежна поведінка у школі, на вулиці, ранні статеві зв’язки, захоплення іграми, що свідчить про звички, які з часом можуть призвести до злочину.

Кодекс про адміністративні правопорушення передбачає для неповнолітніх поблажливіший режим застосування стягнень порівняно з дорослими правопорушниками. Зокрема, до неповнолітнього не може бути застосований адміністративний арешт.

Крім того, за здійснення правопорушень до неповнолітнього у віці 16-18 років замість стягнень можуть бути застосовані так ізаходи впливу:

  • зобов’язання публічно вибачитися перед потерпілим;
  • попередження;
  • оголошення догани або суворої догани;
  • покладення на неповнолітнього обов’язку відшкодувати заподіяні збитки, якщо він має самостійний заробіток;
  • накладення на неповнолітнього, який має заробіток, штрафу;
  • передання під нагляд батьків, або осіб, які їх заміняють.

Поряд із цим відповідні комісії можуть застосувати примусові заходи виховного характеру, які вважаються доволі суровими, – це направлення у спеціалізовані навчальні заклади.

Як свідчить практика, найчастіше комісії у справах неповнолітніх розглядають такі справи: дрібне розкрадання державного майна, побиття скла в автомобілях, псування телефонів-автоматів, розпиття спиртних напоїв у громадських місцях або поява в них у нетверезому стані, азартні ігри (в рулетку, карти тощо).

Цивільно-правова відповідальність настає з п’ятнадцятирічного віку. Якщо проступок здійснив неповнолітній, що не досяг 15 років, то майнову відповідальність несуть його батьки чи опікун, але тільки тоді, коли заподіяний неповнолітнім збиток виявився результатом нездійснення за ним контролю, неналежного виховання, неправильного застосування до нього свої прав.

Якщо неповнолітній, який не досяг 15 років, заподіяв шкоду в той час, коли перебував під наглядом навчального, виховного чи лікувального закладу, то вони несуть відповідальність, але тільки тоді, коли збиток був заподіяний внаслідок нездійснення чи неналежного здійснення контролю за неповнолітнім під час перебування його під наглядом певного закладу.

У віці 15-18 років неповнолітній відповідає за заподіяний ним збиток на загальних засадах, тобто відшкодовує його самостійно. Але якщо у неповнолітнього немає майна чи роботи, достатньої для відшкодування заподіяної шкоди, то за нього це роблять батьки чи опікуни. Але вони несуть майнову відповідальність за шкоду, заподіяну їх неповнолітньою дитиною, тоді, коли ця школа є результатом їх протиправної поведінки, тобто їх провина полягає в тому, що вони не виконували своїх обов’язків щодо виховання дітей.

При цьому до відповідальності залучаються як батько, так і мати, навіть якщо шлюб між ними розірваний, оскільки вони мають рівні права й обов’язки щодо своїх дітей.

Обов’язок батьків відшкодувати заподіяну неповнолітнім шкоду припиняється після досягнення ним повноліття (віку 18 років), а також якщо в нього до 18 років з’являються майно чи заробіток, яких достатньо, щоб відшкодувати збиток.

  1. Робота за підручником. Види правопорушень

Зазвичай люди добровільно, без примусу до­тримуються вимог права, не виходять за його межі. Такі вчинки (діяння), які не суперечать при­писам правових норм або основним принципам певної держави, називають правомірною поведінкою. Наприклад, право­мірною поведінкою можна вважати отримання громадянами обов’язкової середньої освіти. Для забезпечення цього процесу держава створює мережу шкіл, ліцеїв, гімназій, приймає закони, які регулюють порядок отримання середньої освіти, встановлює відповідальність за порушення права на отри­мання освіти.

Однак поведінка людей не завжди є правомірною, адже люди іноді порушують установлені норми права, тобто діють протиправно.

Протиправну поведінку називають правопорушенням.

Основними ознаками правопорушення є:

  1. Порушення норм права — це поведінка людей, виражена в дії (пере­вищення швидкості водієм автомобіля, викрадення чужої речі, запізнення працівника на роботу тощо) або бездіяльності (наприклад, несплата податків, ненадання рятувальником допомоги постраждалим особам, невиконання умов договору тощо).
  2. Заподіяння шкоди суспільству, суспільним відносинам або особі (фізич­ної шкоди — нанесення тілесних ушкоджень, майнової шкоди — пошкоджен­ня речей, моральної шкоди — приниження честі, гідності людини тощо).
  3. Усвідомлення вини — ставлення того, хто вчинив правопорушення, до власного діяння і його наслідків (умисне правопорушення — розуміння осо­бою протиправності своїх дій та їх шкідливих наслідків (наприклад, убивство з помсти, заволодіння чужим майном), правопорушення з необережності — непередбачення особою шкідливих наслідків своїх дій або легковажне споді­вання, що зможе їм запобігти (наприклад, виникнення пожежі в лісі внаслідок непогашеного багаття).

Отже,правопорушення— це діяння (проступок або злочин), що завдає шкоди суспільству, суспільним відносинам або особі й тягне за собою юридичну відповідальність. Юридичною відповідальністю називається встановлений законодавством і забезпечений державою обов’язок правопоруш­ника зазнати позбавлення певних благ, належних йому цінностей.

За ступенем тяжкості та характером наслідків розрізняють такі види правопорушень:

Цивільні проступки— невиконання (неналежне виконання) зобов’язань, заподіяння шкоди майну (наприклад, пошкодження автомобіля під час дорожньо-транспортної пригоди) або заподіяння моральної шкоди (наприклад, потурання честі та гідності людини, її ділової репутації).

Адміністративні проступки—посягання на встановлений законом суспіль­ний порядок: громадський спокій, правоохоронні норми, правила дорожнього руху, правила виконавчої та управлінської діяльності (наприклад, безквит­ковий проїзд у громадському транспорті, перевищення швидкості водієм, невиконання посадових обов’язків державним службовцем).

Дисциплінарні проступки— порушення трудових чи службових обов’язків (наприклад, запізнення працівника на роботу).

Кримінальні злочини— передбачені кримінальним законом суспільно не­безпечні діяння — дія або бездіяльність (наприклад, грабіж, шахрайство, умисне вбивство).

Неправомірна поведінка людей завжди тягне за собою юридичну відповідальність і негативно впливає на майбутнє життя людини.

Висновок.Правомірною поведінкою називають вчинки, які не суперечать приписам правових норм або основним принципам певної держави. Проти­правну поведінку називають правопорушенням, тобто діянням, що завдає шкоди суспільству, суспільним відносинам або особі й тягне за собою юри­дичну відповідальність. Основними видами правопорушень є цивільні про­ступки, адміністративні проступки, дисциплінарні проступки й кримінальні злочини. Неправомірна поведінка людей завжди тягне за собою юридичну відповідальність.

Біологія

Темперамен.

Дослідницька робота " Визначення типу вищої нервової діяльності та властивостей темпераменту"

Англійська мова

У підручнику на стор.131 впр.1 вивчити нові слова, прочитати текст впр.2 на стор. 131. Виконати завдання ТУТ (не забувайте писати своє прізвище).

04.05.2020

Українська мова

Уточнюючі члени речення. Розділові знаки при відокремлених й уточнювальних членах речення. Опрацюйте параграф 36, виконайте вправу 379

Українська література

В.Чемерис. "Вітька + Галя, або Повість про перше кохання". Прочитати повість. Записати відомості про життєвий і творчий шлях письменника. wym-1588713958463

Фізична культура.

wym-1588656645127 переглянути відео.

Російська мова

Синтаксичний розбір простого речення (синтаксический разбор простого предложения ) wym-1588865182726 wym-1588865233508 wym-1588865253686

виконати домашню вправу

05.05.2020.

Алгебра.

Розв'язання біквадратних рівнянь. Параграф 25, № 933(1;3)

Зарубіжна література

Р.Бах."Чайка Джонатан Лівінгстон". Втілення в образі чайки Джонатана прагнення високої мети-wym-1588793458355.

Фізична культура.

wym-1588656769756 переглянути відео.

Українська мова

Контрольна робота "Речення з відокремленими членами реченнями" Підручник, с.169 - 171

06.05.2020.

Геометрія.

Параграф 4, пункт 22. № 728, 744.

08.05.2020.

Зарубіжна література

Алегоричні образи повісті Р.Баха " Чайка Джонатан Лівінгстон" .Художній конфлікт і можливість його подолання-wym-1588793892523, перевірити знання-wym-1588794000526

Фізична культура.

wym-1588656877254 переглянути відео.

Фізика 27.04.2020

Тема: Електричний струм в рідинах.

ЗАВДАННЯ:

опрацювати параграф 37, письмово виконати вправу 37 (п.4)

Фізика 29.04.2020

Тема: Застосування електролізу.

Завдання: опрацювати параграф 38, письмово виконати вправу 38 (1)

Фізика 04.05.2020

Тема: Види самостійних газових розрядів. Безпека людини під час роботи з електроприладами та пристроями.

ЗАВДАННЯ: опрацювати параграф 40, вивчити правила безпеки під час блискавки.

Фізика 06.05.2020

Тема: Розв'язування задач з теми :" Робота та потужність. Електричний розряд в різних середовищах." Підготовка до котрольної роботи.

ЗАВДАННЯ: виконати письмово на стр. 222 завдання 5,10,13

Географія

Густота населення wym-1588865627130

07.05

Російська мова

Тести ТУТ

Трудове навчання 28.04.2020

Тема: Практична робота "Виготовлення виробу"

ЗАВДАННЯ: розробити рекламу виробу, провести розрахунок собівартості, підготуватися до презентації виробу.

О.З.

Тести ТУТ

08.05

Географія

Класифікація міст за кількістю населення та функціями. wym-1588865961715

12.05.2020.

Фізична культура.

wym-1589177090999 переглянути відео.

Українська мова

Повторення вивченого. Словосполучення й речення. Головні й другорядні члени речення. Види односкладних речень. wym-1589399506976 Виконати контрольну роботу!

Зарубіжна література

Барбара Космовська. Художній світ Космовської-wym-1589638677867. Прочитати твір " Буба", підготувати розповідь про епізоди, що найбільше запам'ятались. Намалювати малюнок до твору.

Трудове навчання

"Моя зачіска". Домашнє завдання: знайти в інтернеті :

1) види засічок

2)засоби для зміцнення волося та його кольору .

Матеріали надіслати на вайбер 0954170412

13.05.2020

Історія України

Контрольна робота з теми"Українські землі у 20 -90 - х роках 18 століття"

ОБОВ'ЯЗКОВО ПИСАТИ СВОЄ ПРІЗВИЩЕ ТА ІМ`Я !!! Роботу виконати до 17 травня

Фізика

Контрольна робота № 4 з теми "Робота і потужність електричного струму. Електричний струм в різних середовищах"

14.05

Англійська мова

Семестрова контрольна робота з письма. Виконати завдання ТУТ. Обов'язково пишіть своє прізвище.

Всесвітня історія

Контрольна робота "Епоха Просвітництва"

ОБОВ`ЯЗКОВО ПИСАТИ СВОЄ ПРІЗВИЩЕ ТА ІМ`Я !!! Роботу виконати до 17 травня

15.05.2020.

Фізична культура.

wym-1589177234819 переглянути відео.

Українська література

Написати відгук про повість В.Чемериса "Вітька+Галя, або Повість про перше кохання".

Зарубіжна література

Барбара Космовська " Буба"wym-1589635937834. Батьки - діти, діди- онуки. Ідея поваги і любові до людини, сімейні цінності у творі.wym-1589635877877

Історія України

Контрольна робота з теми "Українські землі у 20 - х - 90 - х роках 18 століття"

(Для тих учнів, хто ще не виконав контрольну роботу)

18.05.2020

Фізика

Захист навчального проекту.

Теми проектів:

1) Електрика в житті людини.

2) Сучасні побутові та промислові електричні прилади.

3) Застосування електролізу в практичній діяльності людини.

4) Вплив електричного струму на організм людини.

Домашнє завдання: підготувати повідомлення з обраної теми, сфотографувати, надіслати на вайбер.

Фізична культура.

wym-1589697113429

Англійська мова

Стор.134.впр.1 Виписати нові слова у словник та вивчити. Стор.135. впр.3 письмово (True/False).

Українська мова

Повторення в кінці року. Розділові знаки в простому реченні. Виписати 5-6 речень з вивченими пунктограмами.

Українська література

Виконайте контрольну роботу "З української прози. В.Дрозд. Ю.Винничук. Український гумор. В.Чемерис." wym-1589829670777

Російська мова

Аудирование 8 класс

Заячьи лапы

К ветеринару в наше село пришел с Урженского озера Ваня Малявин и принес завернутого в рваную ватную куртку маленького теплого зайца. Заяц плакал и часто моргал красными от слез глазами…– Ты что, одурел? – крикнул ветеринар. – Скоро будешь ко мне мышей таскать, оголец!– А вы не лайтесь, это заяц особенный, – хриплым шепотом сказал Ваня. – Его дед прислал, велел лечить.– От чего лечить-то?– Лапы у него пожженные.Ветеринар повернул Ваню лицом к двери, толкнул в спину и прикрикнул вслед:– Валяй, валяй! Не умею я их лечить. Зажарь его с луком – деду будет закуска.Ваня ничего не ответил. Вышел в сени, заморгал глазами, потянул носом и уткнулся в бревенчатую стену. По стене потекли слезы. Заяц тихо дрожал под засаленной курткой.– Ты чего, малый? – спросила Ваню жалостливая бабка Анисья; она привела к ветеринару свою единственную козу. – Чего вы, сердешные, вдвоем слезы льете? Ай, случилось что?– Пожженный он, дедушкин заяц, – сказал тихо Ваня. – На лесном пожаре лапы себе пожег, бегать не может. Вот-вот, гляди, умрет.– Не умрет, малый, – прошамкала Анисья. – Скажи дедушке своему, ежели большая у него охота зайца выходить, пущай несет его в город к Карлу Петровичу.Ваня вытер слезы и пошел лесами домой, на Урженское озеро. Он не шел, а бежал босиком по горячей песчаной дороге. Наутро дед надел чистые онучи и новые лапти, взял посох и кусок хлеба и побрел в город. Ваня нес зайца сзади.Заяц совсем притих, только изредка вздрагивал всем телом и судорожно вздыхал…Карл Петрович играл на рояле нечто печальное и мелодичное, когда в окне появилась растрепанная борода деда.Через минуту Карл Петрович уже сердился:– Я не ветеринар, – сказал он и захлопнул крышку рояля. Тот час же в лугах проворчал гром. – Я всю жизнь лечил детей, а не зайцев.– Что ребенок, что заяц – все одно, – упрямо пробормотал дед. – Все одно! Полечи, яви милость! Ветеринару нашему такие дела неподсудны. Он у нас коновал. Этот заяц, можно сказать, спаситель мой: я ему жизнью обязан, благодарность обязывать должен, а ты говоришь бросить!Еще через минуту Карл Петрович, старик с седыми взъерошенными бровями, волнуясь, слушал спотыкающийся рассказ деда.Карл Петрович, в конце концов, согласился лечить зайца. На следующее утро дед ушел на озеро, а Ваню оставил у Карла Петровича ходить за зайцем.Через день вся Почтовая улица, заросшая густой травой, уже знала, что Карл Петрович лечит зайца, обгоревшего на страшном лесном пожаре и спасшего какого-то старика. Через два дня об этом уже знал весь маленький город, а на третий день к Карлу Петровичу пришел длинный юноша в фетровой шляпе, назвался студентом московской газеты и попросил дать беседу о зайце.Зайца вылечили. Ваня завернул его в ватное тряпье и понес домой. Вскоре историю о зайце забыли, и только какой-то московский профессор долго добивался от деда, чтобы тот ему продал зайца. Присылал даже письма с марками на ответ. Но дед не сдавался. Под его диктовку Ваня написал профессору письмо: «Заяц не продажный, живая душа, пусть живет на воле. При сем остаюсь Ларион Малявин».Этой осенью я ночевал у деда Лариона на Урженском озере. Созвездия, холодные, как крупинки льда, плавали в воде. Шумел сухой тростник. Утки зябли в зарослях и жалобно крякали всю ночь.Деду не спалось. Он сидел у печки и чинил рваную рыболовную сеть. Потом поставил самовар – от него окна в избе сразу запотели и звезды из огненных точек превратились в мутные шары. Во дворе лаял Мурзик. Он прыгал в темноту, лязгал зубами и отскакивал – воевал с непроглядной октябрьской ночью. Заяц спал в сенях и изредка во сне громко стучал задней лапой по гнилой половице.Мы пили чай ночью, дожидаясь далекого и нерешительного рассвета, и за чаем дед, наконец, рассказал мне историю о зайце. В августе дед пошел охотиться на северный берег озера. Леса стояли сухие, как порох. Деду попался зайчонок с рваным левым ухом. Дед выстрелил в него из старого, связанного проволокой ружья. Но промахнулся. Заяц удрал. Дед пошел дальше. Но вдруг затревожился: с юга, со стороны Лопухов, сильно тянуло гарью. Поднялся ветер. Дым густел, его уже несло белой пеленой по лесу, затягивало кусты. Стало трудно дышать. Дед понял, что начался лесной пожар и огонь идет прямо на него. Ветер перешел в ураган. Огонь гнало по земле с неслыханной скоростью. По словам деда, даже поезд не мог бы уйти от такого огня. Дед был прав: во время урагана огонь шел со скоростью тридцати километров в час. Дед побежал по кочкам, спотыкался, падал, дым выедал ему глаза, а сзади был уже слышен широкий гул и треск пламени. Смерть настигала деда, хватала его за плечи, и в это время из-под ног деда выскочил заяц. Он бежал медленно и волочил задние лапы. Потом только дед заметил, что они у зайца обгорели. Дед обрадовался зайцу, как родному. Как старый лесной житель, дед знал, что звери гораздо лучше человека чуют, откуда идет огонь, и всегда спасаются. Гибнут они только в тех редких случаях, когда огонь их окружает.Дед побежал за зайцем. Он бежал, плакал от страха и кричал: «Погоди милый, не беги так-то шибко!». Заяц вывел деда из огня. Когда они выбежали из леса к озеру, заяц и дед – оба упали от усталости. Дед подобрал зайца и понес домой. У зайца были опалены задние ноги и живот. Потом дед его вылечил и оставил у себя.– Да, – сказал дед, поглядывая на самовар так сердито, будто самовар был всему виной, – да, а перед тем зайцем, выходит, я сильно провинился, милый человек.– Чем же ты провинился?– А ты ведь, погляди на зайца, на спасителя моего, тогда узнаешь. Бери фонарь!Я взял со стола фонарь и вышел в сенцы. Заяц спал. Я нагнулся над ним с фонарем и заметил, что левое ухо у зайца рваное. Тогда я понял все». ( 760 слов)Константин Георгиевич Паустовский

Тесты

1. Что сделал ветеринар, когда Ваня принес ему обожженного зайца?

А) сразу начал лечить зайца;

Б) дал направление к городскому ветеринару;

В) вытолкал Ваню в спину.

2. Почему бабка Анисья помогла Ване?

А) потому, что была жалостливая;

Б) потому, что дед Ларион помог вскопать ей огород;

В) потому, что Ваня постоянно носил ей грибы из леса.

3. Как вел себя заяц по дороге в город?

А) всю дорогу спал;

Б) как только вышли из деревни, испугался и убежал; В) вздрагивал всем телом и судорожно вздыхал.

4. Что делал Карл Петрович, когда Ваня с дедушкой принесли ему зайца?

А) лечил больную козу бабки Анисьи;

Б) играл на рояле;

В) обедал вместе со своей семьей.

5. Как отреагировали жители города, узнав, что Карл Петрович лечит зайца?

А) стали приносить разные подарки;

Б) газета попросила дать интервью;

В) власти города решили его наградить.

6. Почему дедушка отказался продать зайца московскому профессору?

А) считал, что заяц живая душа и должен жить на воле;

Б) считал, профессор предложил мало денег;

В) хотел, чтобы заяц жил у него дома.

7.Почему утки жалобно крякали всю ночь?

А) потому, что их напугали охотники;

Б) потому, что было холодно;

В) потому, что громко лаяли собаки.

8.При каких обстоятельствах дедушка Ларион впервые встретил зайчонка?

А) когда охотился;

Б) когда шел в соседнее село;

В) когда собирал грибы.

9.За что дедушка был благодарен зайцу?

А) дедушка заблудился, а заяц вывел его из лесу;

Б) заяц вывел его из топкого болота;

В) заяц вывел его из горящего леса.

10. С чем сравнивал дедушка скорость пожара в лесу?

А) со скоростью ветра;

Б) со скоростью поезда;

В) с полётом пули.

19.05.2020

Трудове навчання

"Мій одяг - мій імідж"

Домашнє завдання: 1) знайти інформацію про види одягу та взуття;

2) як визначити розмір одягу та взуття.

Зарубіжна література

Сучасна зарубіжна поезія. Ристо Расаwym-1589635343459-прослухати тут

Фізична культура.

wym-1589697170642 переглянути відео.

Українська мова

Контрольний диктант wym-1589835543617

20.05.2020

Історія України

День пам`яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Географія

Контрольна робота ТУТ

21.05.2020

Всесвітня історія

Повторення.

Одна історія. Як брати Люм`єр винайшли кіно і створили перший фільм

Біологія

Контрольна робота

Хімія

Контрольна робота

Російська мова

Контрольна робота ТУТ

О.З.

Контрольна робота ТУТ

22.05.2020

Зарубіжна література

Узагальнення та систематизація навчального матеріалу за темою " Література 20-21 століття", виконатим тут-"wym-1589635158441

Фізична культура.

wym-1589697241249

Біологія

Повторення

Хімія

Повторення

Географія

Повторити вивчений матеріал

Українська література

Урок позакласного читання. В.Сосюра. Життєвий і творчий шлях. Ліричні поезії. wym-1589832229682

Історія України

Українське мистецтво к. 18 - початку 19 ст. Повторення

Інструктаж з БЖД під час літніх канікул

Кiлькiсть переглядiв: 1871

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.