Кімната українського побуту "СВІТЛИЦЯ"

Зараз ми намагаємось повернути забуте, відтворити ті свята та обряди, які споконвіку супроводжували життя наших предків. На жаль, чим глибше занурюємося в історію, тим більше переконуємося, що знаємо ми занадто мало, а багатоще залишається нам невідомим.
Передаються з покоління в покоління історія народу, його душа, характер, вдача. Який же великий, неосяжний та безсмертний скарб культури народу нашого маємо успадкувати!

/Files/photogallery/2015-11-14 01-25-26.JPG

З давніх-давен линули по світу слова про Україну, про її щирий веселий і працьовитий народ. Скільки з уст народу нашого можна почути різних легенд, переказів, скільки пісень, приказок, співанок, оповідок - трагічних і сумних, веселих і безжурних.

/Files/photogallery/IMG_2273.jpg

Передовсім це календарні звичаї: колядування і щедрування, веснянки, свято Купала, обжинки, а також родинна обрядовість, весілля, поминальна обрядовість, місцеві ремесла, декоративно-прикладне мистецтво. У 2005році у нашій школі було розпочато оформлення куточку українського побуту"Світлиця". Діти, мов сонячні промінчики, допомагали збирати предмети побуту українців, щоб бути гідними продовжувачами славного козацького роду.

/Files/photogallery/IMG_2608.jpg

Наша “Світлиця”багата на предмети народознавства, це: образи Божі,вишиті рушники, сорочки, костюми, український віночок, фартушки, бриль, колиска, веретено, рублі, праски, примус, керосинові лампа, дерев'яні ложки, сито, корито, гладушки, глечики, миски, кошик, різноманітні вишивки, хустки, писанки, чоботи та багато інших цікавих речей.Учні повинні знати, що народознавство – це система знань про походження українського народу, його мову й історію, побут, звичаї, краєзнавство, народні символи і національну символіку.

вчитель початкових класів Харківська Людмила Миколаївна

Кiлькiсть переглядiв: 834

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.